Informator

Witaj! Bardzo cieszymy się z Twojej obecności na modlitwie! Poniżej kilka informacji, które pomogą Ci odnaleźć się w grupie i poznać nas bliżej. 

  1. Grupa Taize WAJ jest częścią Wspólnoty Akademickiej Jezuitów  przy ulicy Kopernika 26 w Krakowie. 
  2. Grupa Taize jest ekumeniczną grupą modlitewno-refleksyjną, opartą na sposobie modlitwy i stylu życia  braci z Taize. Grupa posiada swojego lidera, asystenta i szereg osób odpowiedzialnych. 
  3. Naszym celem jest bycie znakiem pojednania, oraz stwarzanie przestrzeni prostoty i piękna, w której będzie możliwe spotkanie z Bogiem, sobą i drugim człowiekiem. Na odwrocie jest krótka pomoc by łatwiej odnaleźć się w proponowanej modlitwie.
  4. Modlitwy Taize mają charakter ekumeniczny, co oznacza że są na nie zaproszeni chrześcijanie wszystkich denominacji, jak również osoby poszukujące. Każdy jest bardzo mile widziany. 
  5. W każdy trzeci czwartek miesiąca, modlitwy Taize odbywają się w jednym z krakowskich kościołów, w intencji jedności chrześcijan. Jest to wydarzenie otwarte dla całego Krakowa, do którego każdy jest zaproszony. Jeśli nie wiesz jaka jest data kolejnej modlitwy o jedność chrześcijan, zapytaj jednej z osób odpowiedzialnych. 
  6. Po modlitwie Taize następuje spotkanie w małych grupach i spotkanie przy herbacie. Jest to zaproszenie skierowane do studentów i osób w wieku około studenckim. Po modlitwie o jedność chrześcijan spotkanie przy herbacie otwarte jest dla wszystkich niezależnie od wieku 
  7. Raz w tygodniu dla studentów, którzy bardziej chcieliby zaangażować się w modlitwę i duchowość Taize, odbywa się dodatkowe spotkanie modlitewne. Jeśli chciałbyś do niego dołączyć, skontaktuj się z jedną z osób odpowiedzialnych. 
  8. Wszystkie bieżące informacje można znaleźć na fanpage’u na Facebooku Taize Kraków WAJ, w grupie oraz na stronie internetowej